David Villa objavio kraj karijere

0
66

David Villa objavio je kraj svoje nogometne karijere. 37-godišnji Španjolac trenutno igra u japanskom Vissel Kobeju kojemu se pridružio u siječnju ove godine.

Osvajač Svjetskog prvenstva, povodom odlaska u igračku mirovinu, na svom Twitter profilu napisao je: “Nakon 19 godina odlučio sam povući se iz nogometa na kraju ove sezone. Zahvaljujem se svim ekipama, trenerima i suigračima koji su mi dozvolili da uživam u karijeri. Hvala i mojoj obitelji koja me uvijek podupirala. Cilj mi je osvojiti Carev Kup s Vissel Kobejem 1. siječnja.”

David Villa započeo je nogometnu karijeru u Sporting Gijonu, nakon čega su uslijedili transferi u Zaragozu, Valenciju, Barcelonu i Atletico Madrid.

Napadač je u klupskoj karijeri osvojio tri La Liga naslova, tri Kupa kralja i Ligu prvaka s Barcelonom 2011. godine.

Igrajući za reprezentaciju Španjolske Villa je osvojio Europsko prvenstvo 2008., te Svjetsko prvenstvo dvije godine nakon.

Za Vissel Kobe, koji se trenutno nalazi na 10. mjestu japanske lige, odigrao je 26 utakmica u kojima je postigao 12 pogodaka.