Hrvatska u fenomenalnoj atmosferi Poljuda pobijedila Mađare

0
50

Hrvatska je u fenomenalnoj atmosferi na Poljudu pobijedila Mađarsku 3:0 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Luka Modrić doveo je Hrvatsku u vodstvo već u 5. minuti, a Bruno Petković zapečatio je pobjedu Hrvatske golovima u 24. i 42. minuti.

Hrvatska je od prve minute krenula agresivno nošena publikom na prepunom Poljudu. U takvoj igri, u visokom presingu Luka Modrić je oduzeo loptu Orbanu na cca 40 metara od gola, te sam povukao loptu do šesnaesterca Mađara i rutinski zatresao mrežu pored vratara Gulacsija za vodstvo Hrvatske 1-0.

Mađari se nisu najbolje snašli u vrućoj atmosferi Poljuda i agresivnom pritisku hrvatskih reprezentativaca usljed čega nisu uspijevali organizirano započeti napade, te su često pravili greške.

U 24. minuti Ante Rebić je oduzeo jednu loptu gostima, prošao po lijevoj strani i odigrao oštru nisku loptu za Petkovića u petercu, koji se fenomenalno snašao i petom gurnuo loptu u gol za 2:0.

U 42. minuti utakmica je bila riješena. Perišić je ubacio s desne strane, branič Mađara promašio je loptu i prevario svog vratara, a Petković iskoristio poklon, te spretno i sretno pospremio loptu u mrežu za 3:0.

Hrvatska je u drugom poluvremenu malo smanjila pritisak, što je bilo i za očekivati kod vodstva 3-0, a i sljedeća utakmica kvalifikacija s Walesom je već u nedjelju.

U 54. minuti nakon prekršaja nad Rebićem u kaznenom prostoru, dosuđen je kazneni udarac. Perišić je odlučio izvesti udarac s bijele točke, ali vratar Mađara Gulacsi pročitao je stranu u koju će pucati i obranio mu udarac.

U 56. minuti Mađari su ostali s igračem manje na terenu, jer je igrač Osijeka Kleinheisler dobio drugi žuti karton.

Hrvatska je imala još nekoliko prilika uvećati vodstvo, ali na kraju je ostalo 3-0 za vrlo bitnu pobjedu Hrvatske, koja se sasvim približila odlasku na EURO 2020. Publika na punom Poljudu priredila je odličnu atmosferu navijanjem od prve do 90. minute. Prilikom izlaska s terena Luka Modrić i Ivan Perišić doživili su ovacije publike, ali i cijelokupna momčad zaslužila je najviše ocjene za večerašnji nastup.