U okviru 7. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Finsku 4:1.

Izabranici Roberta Prosinečkog odlučno su ušli u utakmicu. Pogodak Amera Gojaka je poništen, ozlijedio im se Višća, no nakon toga ulazak Dinamovog igrača Izeta Hajrovića isplatio im se s obzirom da je upravo on zatresao mrežu Finaca za 1:0 u 29. minuti na asistenciju Zorana Kvržića. U 36. minuti zbog kontakta rukom kojeg je finski igrač imao s loptom dosuđen je penal. Finska reprezenatcija negodovala je oko ove odluke smatrajući da za nju nema temelja, no naposljetku s bijele točke precizno je zapucao Miralem Pjanić za 2:0. Hajrović je imao priliku svoju reprezentaciju na odmor poslati s tri gola prednosti, no finski vratar je obranio.

Miralem Pjanić u 58. minuti ponovno je bio precizan za 3:0, a u 74. Armin Hodžić je postigao pogodak za 4:0. Finska je došla do jedinog gola preko Pohanpjala desetak minuta prije kraja utakmice.

Reprezentaciju BiH u utorak čeka novi ogled s Grčkom.

Uoči utakmice s tribina Bilinog polja skandiralo se “Edin Džeko, Edin Džeko”. Kapetan BiH reprezentacije nije bio u mogućnosti igrati susret zbog ozljede jagodične kosti, no utakmicu nije htio propustiti.