Željezničar odnio pobjedu u spektakularnom derbiju (VIDEO)

0
97

Spektakularan derbi odigran je jučer na Grbavici, u kojem je Željezničar zasluženo pobijedio Sarajevo.

Sarajevo je već u prvoj minuti poveo 0:1 golom Anel Hebibovića.

Nakon toga Željezničar je krenuo još agresivnije i već u sedmoj minuti došao do izjednačenja golom Sulejmana Krpića 1:1.

U 33. minuti bivši igrač Šibenika i Rijeke Zec imao je odličnu priliku za 2:1, ali nije pogodio. Napadai domaćina isplatili su se u 38. minuti kad Krpić postiže svoj drugi gol za vodstvo 2:1.

Na samom kraju prvog poluvremena Željezničar pogađa vlastitu mrežu, nesretnom reakcijom Sipovića za 2:2.

Željezničar je i u drugom poluvremenu nastavio agresivnom i napadačkom igrom, te u 59. minuti dolaze do ponovnog vodstva. Na jednu odbijenu loptu Petar Bojo našao se na pravom mjestu i pogađa za 3:2.

U 76. minuti Damir Sadiković postiže i četvrti gol za Željo i veliko vodstvo 4:2.

Sarajevo je imao nakon toga nekoliko dobrih prilika, najveću kad je Milanović pogodio vratnicu.

U 90. minuti bivši igrač Šibenika, Dinama i Rijeke Alispahić postavlja konačnih 5:2.

Željezničar je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto u prvenstvu Premijer lige BiH.